Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Finał V edycji GEOMATI !!!

W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego „GEOMATI”. Konkurs, jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów,  w tym roku szczególnie, gdyż główną nagrodą był wyjazd zwycięskiej drużyny do Brukseli. Nagrodę tę ufundowała Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego Jadwiga Wiśniewska.
Wśród drużyn z powiatu będzińskiego, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej najlepsza okazała się grupa z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu, w składzie: Marcin Surowiec, Maksymilian Jaczyński.  

II miejsce zajęła  drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, w składzie: Bartosz Cieślik, Piotr Łętowski.

III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni, w składzie: Stanisław Kowalik, Maksymilian Cwalina.  

Spotkanie uświetniły wykłady pracowników naukowych z patronackich uczelni naszego LO. Pani dr hab. Agnieszka Czajka  z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ wygłosiła wykład pt. „Praktyczne aspekty geografii”. Pani dr  Anna Bień z Instytutu Matematyki UŚ wygłosiła wykład pt. ”Teoria gier”. Gościem honorowym był p. poseł Waldemar Andzel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu popularyzującego praktyczne wykorzystanie umiejętności matematyczno – geograficznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.