Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Młodzi matematycy Kopernika na Uniwersytecie Śląskim

Właściwie, dlaczego matematyka?..., bo matematyka jest wszędzie, bo opisuje Wszechświat i tworzy lepsze jutro. MATEMATYKA to coraz szybsze komputery i smartfony, to narzędzia do zrozumienia otaczającego nas świata. To dzięki matematyce z chaosu wyłania się uporządkowany obraz całości. W dniu 24 kwietnia 2017 r. już po raz kolejny młodzież rozszerzająca matematykę  brała udział w zajęciach na wydziale matematyki  Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi uczniowie najpierw uczestniczyli w wykładzie Pani dr Małgorzaty Serwecińskiej w zakresie matematyki dyskretnej, na temat zasady szufladkowej, który to odbył się w auli im. Mikołaja Kopernika. Następnie zwiedzali  super nowoczesną bibliotekę CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, która powstała dzięki połączeniu biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego a dzięki  pomocy środków Unii Europejskiej została nowocześnie wyposażona. Już dziś, jako licealiści mogą z niej korzystać!
Na zakończenie pani dr Jolanta Sobera na zajęciach w pracowni informatycznej przeniosła uczniów w świat programistyczny. Uczniowie mieli możliwość napisania programu, co zaowocowało ożywieniem robotów  „LEGO”.
Kolejne  spotkanie z wykładowcami Uniwersytetu Śląskiego zachęciło uczniów do dalszej nauki matematyki. Ukazało jej wszechstronne zastosowanie zarówno na przykładzie nowoczesności biblioteki,  a także w środowisku programistycznym. I jak tu nie kochać matematyki :)