Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Kopernikusy 2017

28 kwietnia 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. M.Kopernika obyła się gala pożegnania maturzystów - Kopernikusy 2017 uświetniona obecnością Starosty Będzińskiego pana Arkadiusza Watoły. Zebranych przywitała młodzież szkolna wraz z panią Dyrektor Wandą Zalejską, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że wręczenie świadectwa szkoły średniej to szczególny moment w życiu każdego młodego człowieka i życzyła, aby zdobyte, wiedza i umiejętności były zawsze dobrze wykorzystywane.

Pani Dyrektor zwróciła też uwagę na fakt, że uczniowie kończą naukę w wyjątkowym roku, roku jubileuszu 115-lecia szkoły. Natomiast obecny na uroczystości Starosta Będziński Arkadiusz Watoła złożył tegorocznym maturzystom, dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz całej społeczności szkolnej gratulacje za wniesiony w życie szkoły ogrom pracy, zarówno tej naukowej, jak i społecznej.

Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych uczniów - stypendystów w dziedzinie nauki, sportu, uczniów, którzy otrzymali świadectwa z "czerwonym paskiem". Absolwenci I LO otrzymali również złote indeksy Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Złoty indeks dąbrowskiej uczelni przekazany został przez dr hab. Macieja Witkowskiego. Po części oficjalnej odbyła się Gala Koperniukusów, w czasie której uczniowie klas drugich wręczyli w 11 kategoriach statuetki "Kopernikusy 2017". 

Więcej zdjęć w galerii.