Rok szkolny 2016/17

Różne oblicza psychologii

26 maja uczniowie klasy Ia i IIb uczestniczyli w warsztatach Koła Naukowego Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Ćwiczenia prowadzone przez studentów dostarczyły uczniom sporo wrażeń. Mogli oni doświadczyć na sobie jak czuje się autystyk, zdiagnozować się pod kątem uzależnienia od facebooka, czy jak nie dać się zmanipulować w grupie. Młodzież poznała tajniki wpływu mediów na styl życia  i wynikających z tego problemów (np. z postrzeganiem siebie). Nie zabrakło też warsztatów mówiących o asertywności.

Warsztaty pokazały kreatywność i naukową ciekawość młodzieży. Czekamy na dalsze propozycje.