Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

OSOBLIWOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie, którzy szczególnym zainteresowaniem darzą fizykę, mieli okazję spotkać się z nią jeszcze bliżej. Tego dnia odbyła się wycieczka do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Były tam organizowane wykłady pod hasłem "Osobliwości Świata Fizyki". Tematy, które poruszono dotykały rożnych dziedzin naszego życia i pokazywały, jakie reguły rządzą otaczającym nas światem.

Grupa z naszej szkoły odwiedziła wszystkie trzy pracownie tematyczne  - „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”. Oprócz samych informacji, można było również wziąć aktywny udział w wykładzie i dzięki sugestiom prowadzącego przeprowadzać rożnego rodzaju doświadczenia.
Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i na pewno długo będą pamiętać wszystkie ciekawostki, które zostały im przekazane podczas zajęć.