Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Debata oksfordzka w „Dzienniku Zachodnim"

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości z inicjatywy ‘Dziennika Zachodniego” i Urzędu Marszałkowskiego 9 listopada w Sosnowcu została przeprowadzona debata oksfordzka. Z tezą debaty: „Państwo powinno wspierać przedsiębiorczość obywateli” zmierzyły się drużyny: II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach i nasza drużyna w składzie: Ola Sambor, Kuba Ziębiński, Piotrek Paciej i Dawid Tomczyk. Wylosowaliśmy negację tej tezy, w bardzo merytorycznej debacie próbowaliśmy udowodnić jej słuszność. Rada Mędrców  poparła jednak argumentację strony afirmującej tezę.
Redakcji Dziennika Zachodniego, Urzędowi Marszałkowskiemu należą się wyrazy szacunku za popularyzację debat oksfordzkich jako formy budującej  kulturę opartą o szacunek dla oponenta, umiejętność merytorycznej argumentacji i kreatywnego myślenia.

Więcej na stronie Dziennika Zachodniego