Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Uroczystość nadania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Dnia 8 listopada 2017r  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbyła się uroczystość nadania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów z terenu objętego kuratelą Delegatury w Sosnowcu. Po raz pierwszy to wyjątkowe wydarzenie  odbyło się na terenie powiatu będzińskiego. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan Arkadiusz Watoła - Starosta Będziński oraz Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.

Uroczystego otwarcia dokonała Mirosława Jędruch starszy wizytator z sosnowieckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Interesującą prelekcję o efektywnym słuchaniu i komunikowaniu się wygłosiła pani Ewa Kraus Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.

Po części oficjalnej nastąpiło nagrodzenie tegorocznych stypendystów wśród których znalazł się również uczeń naszego liceum Filip Kołomyjec.

Uświetnieniem uroczystości był występ wokalny Katarzyny Musiał – wychowanki Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej przy akompaniamencie Dariusza Ziółka – zastępcy dyrektora wyżej wspomnianej placówki.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.