Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Warsztaty językowe W KOPERNIKU

Dnia 8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się wykład z języka angielskiego dotyczący różnych sposobów zwracania się oraz różnic językowych, które mogą często prowadzić do problemów komunikacyjnych między Polakami a Brytyjczykami. Część wykładu poświęcona była stereotypom na temat Brytyjczyków, pojawiły się też różnice w odczytywaniu i interpretacji idiomów oraz śmieszne wpadki tłumaczy……Zajęcia prowadziła dr inż. Karolina Lubieniecka - Kocoń z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Na początku uczelnia przedstawiła swoją ofertę edukacyjną maturzystom z I LO, a następnie mieliśmy przyjemność posłuchać wykładu poprowadzonego w języku angielskim. Wykład trwał dwie godziny lekcyjne i wzięli w nim udział maturzyści, którzy uczęszczają na zajęcia fakultatywne z języka angielskiego. Bardzo spodobała nam się taka forma nauki języka angielskiego. Mamy nadzieję, że WSB odwiedzi nas ponownie!

Zuzia Sroka IIIc