Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie

W tym roku Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony był uroczyście w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście – Pani Anna Krzemińska Dyrektor Biura Wicemarszałek Sejmu Pani Barbary Dolniak, Pani Dorota Kowalik Przewodnicząca Komisji Oświaty i Rozwoju Społecznego Powiatu Będzińskiego, Pani Teodozja Kumor – Ormianin – Koordynatorka Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „Pro Salute” w Będzinie, Pani Agnieszka Dziwińska – Koordynator Opieki Paliatywnej oraz Pani Urszula Nabrdalik – przedstawiciel Zarządu Fundacji oraz koordynatorzy szkolnych kół wolontariatu.

Tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza rozpoczął zespół z III LO im K.C Norwida w Będzinie, który pod kierownictwem pana Roberta Kocjana wykonał hymn wszystkich wolontariuszy z powiatu będzińskiego - „Nieśmy miłości dar”. Następnie podziękowania, dyplomy i małe upominki na ręce wolontariuszy z powiatu będzińskiego, którzy niosą innym bezinteresowną pomoc złożyła Pani Teodozja Kumor – Ormianin.
W programie artystycznym przygotowanym przez panią Bożenę Morawską – Nagły wystąpili uczniowie szkół z powiatu będzińskiego. W tańcu Mażoretek mogliśmy podziwiać grupę dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Grodźca. Po raz pierwszy na scenie I LO im. M Kopernika w Będzinie zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dwie piosenki pt. „Dziękuję ziemi” oraz z repertuaru zespołu 2 plus 1 „ Chodź pomaluj mój świat”. Pokazem tańca współczesnego zachwyciły nas uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach  – Katarzyna Śmierzchalska i Patrycja Rutyna. Na zakończenie wysłuchaliśmy utworów w wykonaniu dziewcząt z I L.O im. M. Kopernika w Będzinie – Nicoli Krakowieckiej z klasy IIc, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Wyszkoni „Nie chcę Cię obchodzić” oraz Kingi Lazar uczennicy klasy Id, która wykonała utwór  pt; „ Och życie kocham Cię nad życie” z repertuaru Edyty Gepert.
Koncert był małą formą podziękowań dla tych, którzy chcą i potrafią pomagać innym.