Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Powiatu Będzińskiego

W czwartek 7 grudnia w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Powiatu Będzińskiego. Wyróżnienie przyznawano w trzech kategoriach: w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz sportu. Władze Powiatu Będzińskiego reprezentowali Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Mateusz Drożdżowski, Wicestarosta Sebastian Szaleniec, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Krzysztof Malczewski i Jan Mucha, Członkowie Zarządu Powiatu: Halina Mentel i Włodzimierz Trzcionka, Radni Rady Powiatu oraz Sekretarz Powiatu Agata Fazan.

Wśród przybyłych na Galę gości znaleźli się przedstawiciele władz wchodzących w skład Powiatu miast i gmin, reprezentanci zagłębiowskich parlamentarzystów, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie powiatowych placówek oświatowych. Uroczystość poprowadziły Dyrektor III LO im. C.K. Norwida Anna Wacławczyk oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Renata Zmarzlińska-Kulik.
Tym specjalnym wyróżnieniem uhonorowani zostali najzdolniejsi uczniowie i studenci zamieszkujący obszar Powiatu. Wśród nagrodzonych dyplomami i symbolicznymi czekami uczniów znaleźli się również absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie.

Wyróżnieni absolwenci naszej szkoły w dziedzinie nauki to studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Klaudia Bujak, Krystian Machura i Politechniki Wrocławskiej - Milena Korusiewicz.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

w dziedzinie nauki – Filip Kołomyjec, Krystian Jesionek

w dziedzinie sportu – Paulina Słowińska, Adam Gryczka, Weronika Sobczyk

w dziedzinie kultury i sztuki – Adam Urbańczyk

Wszyscy nagrodzeni cieszyli się nie tylko gratyfikacją finansową, ale przede wszystkim słowami uznania i podziękowaniami. Starosta Będziński w skierowanych do wyróżnionej młodzieży słowach pogratulował osiągnięć, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów.