Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Orszak Trzech Króli

Kolejny raz aktorzy teatru Twarze z I LO uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, współtworząc tradycję jasełkowego misterium w Będzinie. Nasi uczniowie odegrali mansjon II, który przedstawiał gospodę, mającą symbolizować obżarstwo, chciwość i nieczystość. Scena znajdywała się przy kościele św. Brata Alberta w Będzinie.
W spektaklu wystąpili: Michał Kałuża jako Gospodarz, Kinga Lazar jako Gospodyni. Paulina Czerwińska i Alicja Galeja wcieliły się w role uczestników biesiady, a Edyta Gęgotek – grająca Cygankę, zachęcała wszystkich przechodzących w orszaku do pozostania w niezwykłej gospodzie, natomiast Mateusz Pawłowski – jako Diabeł – kusił zabawą.