Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

„The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”

Projekt „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II” ma na celu inspirowanie i angażowanie młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne poprzez serię aktywności edukacyjnych łączących teoretyczne badania naukowe z eksperymentowaniem. Konkurs nastawiony jest na pobudzenie wyobraźni i twórczego myślenia podjęcie próby wykonania samodzielnej pracy badawczej. Projekt sprzyja rozwojowi wykwalifikowanej kadry naukowej, inżynierskiej i technicznej w dziedzinach związanych z poznawaniem przestrzeni kosmicznej. Organizatorzy konkursu dążą do tego by zapewnić młodym ludziom szansę na udział w odkrywaniu i badaniu Wszechświata. Odysseus II pragnie zaangażować dziesiątki tysięcy uczniów i studentów z całej Europy i Świata.

Projekt, który rozpoczął się 1 stycznia 2015 roku i trwać będzie przez 3 lata, finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horizon 2020 Research and Innovation.

Konkurs „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II” nie pozostanie bez udziału młodzieży z NASZEJ SZKOŁY!

Grupa „Builders of Life” w składzie: MILENA KORUSIEWICZ 2a, KAROL BUS 2e oraz ARTUR MATUSEWICZ 2e przygotowali pracę konkursową – projekt „Jak zbudować samowystarczalną stację kosmiczna na Marsie?”

ciąg dalszy nastąpi…