Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

NAJLEPSI CHEMICY, FIZYCY, MATEMATYCY!

To jedna z najbardziej fascynujących nagród – nagroda uczniów (byłych) dla uczniów, nagroda absolwentów dla (przyszłych) absolwentów!

Fundatorami są Absolwenci Kopernika rocznik 1998 i ich Przyjaciele. Pragną Oni wspierać tych, dla których poznanie jest prawdziwą pasją, którzy sprawdzają się w rywalizacji w różnych konkursach, począwszy od szklonych i powiatowych aż po międzynarodowe (Kangur, Pangea, Śląski Konkursie Matematyczny, Olimpiada Chemiczna II etap, II etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, Europejskim Konkursie Kosmicznym - projekt „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”, konkurs Google Science Fair), współpracują z wyższymi uczelniami – AGH, Politechnika Śląska,

Uniwersytet Śląski, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Nauki i Badań Interdyscyplinarnych, Fundacją Edu-Res. Oni także biorą udział w warsztatach, rozwijając swoje umiejętności a także dzielą się wiedzą z innymi – sami tworzą, organizują i przeprowadzają zajęcia dla młodszych kolegów.

Tacy właśnie są Ci, którzy uzyskali nagrody w bieżącym roku szkolnym.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że zaszczytne wyróżnienia uzyskali:
Najlepszy Fizyk – Milena Korusiewicz, Karol Bus, Artur Matusewicz

Najlepszy Chemik – Kamil Nędza, Michał Machura

Najlepszy Matematyk – Jakub Swoboda, Andrzej Deja, Piotr Sobczyk


Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Z całego serca dziękujemy Fundatorom. Jest nam niezwykle miło, że pamiętacie o szkole i zechcieliście przyczynić się do wspierania młodych talentów.