Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

I Ogólnopolski Turnieju Debat Oksfordzkich

W dniach 5-7.XI szkolna drużyna debat w składzie: Piotr Paciej, Jakub Dworczyk, Jakub Ziębiński, Dawid Tomczyk uczestniczyła w I Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Temat przewodni "Polska między Wschodem a Zachodem" oscylował wokół historii i stosunków międzynarodowych. W fazie Pierwszej debatowały 64 drużyny z całej Polski. Nasza drużyna po pierwszych debatach wyszła zwycięsko z grupy i awansowała do 1/8 finału.

Na tym etapie debatowaliśmy tezę: Wkład militarny Polaków podczas wojen napoleońskich był niezbędny dla zbudowania polskiej świadomości narodowej. Zostaliśmy pokonani przez drużynę I LO im. M.Kopernika w Katowicach. Ta drużyna została zwycięzcą Turnieju. Udział w debacie był dla nas okazją do spotkania wielu fantastycznych ludzi i do zdobycia cennych doświadczeń.