Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

V Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich - awans do finału!!!

W sobotę 17.03.2017 roku reprezentacja  Kopernika stanęła w szranki z innymi drużynami na V Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu.W eliminacjach uczestniczyło 75 drużyn (4-osobowych) z całej Polski. Wiele z nich kolejny raz uczestniczy w eliminacjach. Debaty Oksfordzkie poza olbrzymią dawką samodzielnie opanowanej wiedzy wykraczającej ponad poziom liceum,

uczą umiejętności efektywnej pracy grupowej - sukces drużyny zależy od jej spójności. Rozwijają umiejętność krytycznego korzystania z różnych źródeł informacji.  Po ekscytujących  debatach w grupie, awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek. Finały odbywają się wg. systemu pucharowego.  Po rywalizacji grupowej drużyna w składzie: Piotr Paciej, Przemek Jankowski, Kuba Ziębiński, Dawid Tomczyk awansowała do fazy finałowej Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu w Poznaniu. Olbrzymim wsparciem w trakcie eliminacji służył nam Kuba Dworczyk. W przygotowaniach do eliminacji wspierali nas też pozostali członkowie koła debat: Ola Sambor, Wiktoria Grudzień, Adrian Magiera i Bartek Nogielski.