Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

I WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI św. JANA PAWŁA II

W dniu 19 maja 2017r.  uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim św. Jana Pawła II w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. Honorowy  patronat nad konkursem objęli Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer i Posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Niespodzianką było pojawienie się na uroczystości Arturo Mari - wieloletniego przyjaciela i fotografa Jana Pawła II. Konkurs odbywał się w gościnnych murach Muzeum Monet i Metali.

Do rywalizacji przystąpiło ponad stu trzydziestu uczniów i mimo że nasi przedstawiciele: Ola Jędrzejec, Natalia Kubisa, Laura Majka i Michał Zasępa, recytujący fragmenty części III Tryptyku rzymskiego - Wzgórze w Krainie Mojra,  nie uzyskali premiowanego miejsca, w naszym odczuciu są zwycięzcami. Ich udział w konkursie to świadectwo tego, że Jan Paweł II nadal jest moralnym autorytetem.