Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Ewelina Buchta

 

Ewelina Buchta, uczennica klasy 3D potrafi doskonale łączyć obowiązek szkolny z aktywnością społeczną. Od pierwszej klasy angażuje się w różne działania ważne zarówno dla społeczności szkolnej jak i środowiska lokalnego. Od 4 lat jest wolontariuszką WOŚP, aktywnie działa w Hufcu ZHP Mysłowice jako z-czyni Komendanta Hufca ds. organizacyjnych. Uczestniczy w wielu przedsięwzięciach realizowanych w ramach Projektu Korba, m.in. w "Stowarzyszeniu Umarłych Artystów" oraz Alternatywnym Dniu Edukacji Narodowej. Od lat kwestuje na rzecz ochrony cmentarza w Będzinie, bezdomnych zwierząt, podopiecznych fundacji "Prosalute" i wszystkich potrzebujących, dla których serce Kopernika bije na licznych koncertach charytatywnych. W tym roku szkolnym z jej inicjatywy działa w I LO im. M. Kopernika "Klub Wędrowca". Charyzma, zaangażowanie, umiejętności organizacyjne spowodowały, że Ewelina jest jedną z najlepszych liderek "Projektu Korba" w Polsce. Jej projekt pt. "Podróżowanie za miedziany grosz" uczy rówieśników jak poznawać współczesny świat "z dziurawymi kieszeniami". W ramach działań szkolnych zorganizowała Festiwal Podróżniczy oraz była współorganizatorem Pikniku Historycznego "Vivat Polska!". W czasie wolnym Ewelina jest tancerką ognia w grupie kuglarskiej "Donkey in the flames" oraz aktywną autostopowiczką.