Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Krzysztof Kołosowski

Krzysztof Kołosowski uczeń klasy 3d jest wyjątkowo uzdolnionym lingwistą, specjalizuje się w językach angielskim i francuskim ,a jego pasja do języków obcych wykracza znacznie poza program szkolny. Jego ogromny talent i praca przekładają się na konkretne osiągnięcia . Dwukrotnie zdobył II miejsce w Powiatowy Konkursie Językowym z j. angielskiego. Był uczestnikiem Olimpiady Ogólnopolskiej z tego języka. Krzysztof wyróżnił się też jako aktywny uczestnik projektu Erasmus plus. Wielokrotnie przygotowywał prezentacje tematyczne , prowadził seminarium naukowe dotyczące energii odnawialnych w Starostwie Powiatowym oraz wygłaszał przemówienia w merostwie w Puertollano w Hiszpanii podczas spotkania z władzami tego miasta w ramach mobilności Erasmus plus. Podejmuje szereg działań z własnej inicjatywy, nie boi się wyzwań. Był inicjatorem i aktywnym uczestnikiem Szkolnego Koła Debat w języku angielskim, prowadził zajęcia z młodzieżą, przygotował wykład dotyczący historii Francji i Anglii-studium porównawcze. Jest autorem wielu esejów oraz krótkich form literackich pisanych w j. Angielskim. Był również członkiem grupy artystycznej Powiatowego Ośrodka Kultury w Będzinie i niektóre z jego prac były wystawiane na wernisażach.  Krzysztof jest wzorem rzetelnej pracy, twórczej postawy i kreatywnego myślenia.