Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Milena Korusiewicz

 

 

Milena Korusiewicz, uczennica klasy III a jest zafascynowana matematyką i przedmiotami przyrodniczymi. W roku szkolnym 2015/16 oraz 2016/2017 uczestniczyła w wielu konkursach rozwijających jej pasje i zainteresowania. Milena jest osobą poszukującą nowych wyzwań, dlatego też wzięła udział w Europejskim Konkursie Kosmicznym. Projekt „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUSZ II” miał na celu inspirowanie i angażowanie młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne poprzez serię aktywności edukacyjnych łączących teoretyczne badania naukowe z eksperymentowaniem i podjęcie próby wykonania samodzielnej pracy badawczej. Szczególne zainteresowania Mileny fizyką i astronomią to udział w międzynarodowych konkursach, a także przygotowanie i prowadzenie warsztatów z fizyki dla gimnazjalistów czy też udział w sesji naukowej na temat komputerów kwantowych (międzynarodowa konferencja naukowa zorganizowana przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych z udziałem amerykańskich naukowców współpracujących z NASA, Google czy Los Alamos National Labolatory).