Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Wojciech Stobierski

Wojciech Stobierski, uczeń klasy 3c (2014 – 2017), pasjonat teatru i sztuki aktorskiej, aktor teatru Twarze w I LO im. M. Kopernika. Wojtek grał we wszystkich szkolnych przedstawieniach oraz spektaklach dla środowiska lokalnego, zwłaszcza dla dzieci z powiatu będzińskiego. Na wyjątkową uwagę zasługuje rola Wojtka w spektaklach Szelmostwa lisa Witalisa, w których wcielił się w główną postać i tym samym zachwycił  dziecięca widownię. Niezapomniany Gospodarz w odgrywanych mansjonach podczas Orszaku Trzech Króli. Twórca sztuki teatralnej, która czeka na premierę.

Drugim - równie ważnym - zadaniem, któremu poświęcił się Wojtek, była praca wolontariusza w szkolnej bibliotece, wynikało to z zainteresowań literaturą piękną. Wojtek zachęcał do czytania literatury narodowej, współorganizował projekt szkolnego czytania w ramach Narodowego czytania literatury.

Charyzmatyczny, pełen twórczych pomysłów, kochający szkołę, jedyny i niepowtarzalny Wojtek, poświęcał każdą wolną chwilę na promowanie Kopernika, który stał się jego drugim domem.