Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Krystian Machura

Krystian Machura, uczeń klasy 3c (2014 – 2017), pasjonat języka rosyjskiego. Wielokrotnie reprezentował szkołę na olimpiadach oraz licznych konkursach poświęconych językowi rosyjskiemu, osiągając liczne sukcesy:

Wierny czytelnik literatury rosyjskiej w oryginale. Na uwagę zasługuje jego znajomość twórczości Michaiła Bułhakowa.

Krystian aktywnie uczestniczył w życiu szkoły, wielokrotnie angażował się w działania szkolnego wolontariatu, w tym pracy na rzecz biblioteki szkolnej. Współpracował z fundacją Pro Salute.

Jego osobowość artysty i talent wokalny, dał się poznać na licznych uroczystościach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich.