Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Jakub Dworczyk

Jakub Dworczyk, uczeń klasy IIIe, jest członkiem szkolnej drużyny debat oksfordzkich. Otwarty i pracowity, a przy tym stanowczy. W Debatach wraz z drużyną reprezentował szkołę na wielu turniejach na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim z licznymi sukcesami w postaci faz finałowych turniejów na szczeblu krajowym. Osiągał też sukcesy w coraz bardziej popularnych turniejach w grę w Scrabble, w których wywalczył niejedno trofeum. Jest członkiem Polskiej Federacji Scrabble, zrzeszającej graczy z całej Polski. Od lat pasjonuję się prawem i polityką, co zaowocowało zdobyciem przez niego mandatu radnego Młodzieżowej Rady Miasta Będzina, będąc uczniem I klasy naszej szkoły. Obecnie obejmuje mandat radnego I Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, w którego stworzeniu współpracował, wraz z grupą innych młodych ludzi. Ukończył projekt platformy Zwolnieni z Teorii pt. "Zagłębiowska Akademia Liderów" jako jeden z zaledwie 18 jej uczestników! Jak sam przyznaje, to ogromny sukces dostać się na ten projekt przy liczbie 18 miejsc na setki chętnych z całego Śląska i Zagłębia. Bycie radnym w strukturach młodzieżowych to dla Kuby możliwość rozwijania pasji i umiejętności, ale przede wszystkim droga do dalszej kariery w tychże strukturach.