Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

ERASMUS +

25.02.2015 r. odbyła się videokonferencja nt. wykorzystania energii z udziałem partnerów z liceum Galileo Galilei z Hiszpanii (Puertollano), Francji (Channtonay) oraz naszego liceum. Zaproszony gość inżynier specjalista Nicolas Guerra Burton z rafinerii REPSOL z Puertollano zaprezentował strukturę zakładu, omówił procesy technologiczne, specyfikę zatrudnienia, wskazał na zagrożenia oraz rozwój tej gałęzi przemysłu w przyszłości. Nasza młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji i wzięła udział w dyskusji.

To pierwsza z cyklu videokonferencji realizowanych w ramach dwuletniego projektu Erasmus plus. Kolejna odbędzie się w kwietniu we Francji.