Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Artykuły

Wall Street – skąd ta nazwa, czyli o tajnikach giełdy

Jesienna Szkoła Przedsiębiorczości w dn. 10 kwietnia przeniosła się do Chorzowa do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Nasz pobyt rozpoczął się od wykładu dr Marka Łukaszewskiego „Co warto wiedzieć o giełdzie…” w trakcie którego dowiedzieliśmy się wiele o historii giełdy od momentu powstawania poprzez kryzysy finansowe do dnia dzisiejszego. Kolejny wykład, który dotyczył „Myślenie strategiczne w ekonomii”,  prowadził prof. dr hab. Marek Szopa.

Myślenie strategiczne oparte jest na teorii gier. To młoda dziedzina nauki, która w sposób formalny stara się opisać zjawiska społeczne i ekonomiczne interakcji pomiędzy ludźmi, którzy mając swoje cele indywidualne są współzależni od innych graczy. W przerwie pomiędzy wykładami zwiedziliśmy wspaniałe laboratoria ŚMCEiBI.

BYŁO SUPER!

"Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej".