Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Kopernik już po raz trzeci najlepszym liceum powiatu będzińskiego!!!

W najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2013 organizowanym przez „Perspektywy” nasza szkoła zajęła 34 miejsce w województwie śląskim i 348 w Polsce. Znowu jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna naszego powiatu znaleźliśmy się w grupie 50 najlepszych placówek i co więcej poprawiliśmy naszą lokatę aż o 9 miejsc w stosunku do roku 2012. Od lat wszystkie szkoły oceniane są pod kątem czterech podstawowych kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych, opinii o uczniach wyrażonych przez kadrę akademicką.

Warto podkreślić, że w ocenie szkół najważniejsze są wyniki matury z przedmiotów dodatkowych zdawanych w zakresie rozszerzonym. To dowód ogromnego zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli w zdobywanie rzetelnej wiedzy, dzięki której absolwenci I LO doskonale radzą sobie nie tylko w procesie rekrutacji, ale również na studiach (na co wskazuje opinia środowiska akademickiego).
W dzisiejszych czasach, w których często liczy się tylko cel - czyli zdana matura podstawowa - nasi podopieczni aspirują wyżej, decydując się na wybór nawet kilku przedmiotów rozszerzonych.

Dziękujemy i oczekujemy dalszych sukcesów!