Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Patronat Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

Klasa 1d o ukierunkowaniu politechniczno - przyrodniczym została objęta patronatem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Porozumienie o współpracy podpisali Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Andrzej Jarzębski oraz Dyrektor I Liceum Pani Wanda Zalejska.
Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie edukacji młodzieży. Nasi uczniowie będą mieli możliwości udziału w wybranych warsztatach i wykładach oraz innych zajęciach akademickich i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię.  W szkole pracownicy Wydziału będą prowadzili wykłady dla młodzieży realizującej rozszerzony program nauczania z chemii i fizyki.
Politechnika Śląska  to uczelnia oferująca przyszłym studentom szerokie możliwości rozwoju na wielu kierunkach, dlatego tym większą satysfakcję sprawia fakt, że to właśnie nasze „liceum z tradycjami” wspierane będzie przez naukowców Wydziału Chemicznego. Jesteśmy przekonani, że podpisane porozumienie  przyniesie korzyści obu stronom – nasi absolwenci chętniej będą podejmowali studia na Politechnice, a uczniowie zyskają możliwość dodatkowego wsparcia w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy na kierunkach, które zapewnią im dobre wykształcenie i ciekawy zawód w przyszłości.